WEDI konstrukční desky

Provádíme stavby a rekonstrukce koupelen pomocí voděodolného německého systému WEDI, který vyniká rychlostí, kvalitou zpracování a perfektními vlastnostmi.

Co je konstrukční deska wedi?

Deska z extrudovaného polystyrénu opatřena speciálním armovaným cementovým povrchem

Konstrukční desku wedi tvoří jádro z extrudovaného polystyrénu (XPS) světle modré barvy. XPS je díky uzavřené struktuře buněk zcela nenasákavý a díky této vlastnosti je každá konstrukční deska wedi 100% vodotěsná.

Každá konstrukční deska wedi je dále na obou stranách opatřena speciálním cementovým povrchem, který je navíc armovaný síťkou ze skelného vlákna pro větší pevnost a stabilitu.

Cementový povrch tvoří současně kontaktní vrstvu pro lepidlo a z tohoto důvodu představuje deska wedi ideální nosný podklad pro keramické obklady a dlažby.


Kde a jak je možné použít konstrukční desku wedi?

Pro použití ve vlhkých prostorách v interiéru jako konstrukční a nosný materiál.

Konstrukční deska wedi je určena pro použití zejména ve vlhkých prostorách v interiéru (koupelny, bazény, wellness), kde slouží jako konstrukční a nosný materiál pro finální povrchy. Zejména keramické obklady a dlažby, mozaiky, ale i štuky atd.

Konstrukční desku charakterizuje vysoká variabilita použití: lze ji použít na podlahách, stěnách i stropech, vybudovat z ní dělící příčky, podesty či sprchové kouty, vyrobit z ní pulty pro zařizovací předměty, police, niky či opláštění vany, podomítkového WC nebo potrubních rozvodů či dokonce postavit samonosnou parní kabinu.

S konstrukční deskou vás nezastaví ani požadavek na nejrůznější zaoblené tvary. 


Proč použít konstrukční desku wedi?

Protože práce je s deskami wedi extrémně rychlá a snadná. onstrukční desky jsou velmi lehké a přitom velice pevné. Není třeba hydroizolace – úspora času a peněz.

Protože její použití přináší klíčové výhody pro vaši realizaci:

  1. 100% voodotěsnost
  2. rychlost a snadnost zpracování
  3. nízká hmotnost
  4. bez hydroizolace
  • 100% voodotěsnost: dokonce při mechanickém poškození povrchu zůstává vodotěsnost plně zachována
  • díky této vlastnosti odpadá potřeba nanášení jakékoliv další hydroizolace; při lepení spojů mezi deskami pomocí wedi 610 vzniká i tam okamžitě vodotěsný spoj – řešení, které šetří čas (oproti aplikaci tekutých hydroizolací výrazným způsobem) i peníze
  • nízká hmotnost a s ní spojená snadná manipulace: výhoda při přesunu materiálu a při montáži na hůře přístupných místech jako např. stropy
  • tepelně izolační vlastnosti a s nimi spojena úspora energie
  • rychlost a snadnost zpracování s použitím běžného nářadí